آخرین رویداد ها

درباره کار اشتراکی یا کوورکینگ

یکی از معیارهایی که کشورهای توسعه‌یافته را از کشورهای درحال‌توسعه مجزا می‌کند، فرهنگ گروهی کار کردن است. در کشورهای کمتر توسعه‌یافته، افراد علاقه‌ای به فعالیت‌های گروهی ندارند و همین امر سبب می‌شود علاوه بر صرف انرژی بیشتر، کارها باکیفیت پایین‌تری انجام پذیرد. اصولاً جهت رسیدن به یک جامعه کارآفرین، رشد فعالیت‌های گروهی نیز ضروری است و بدون چنین ویژگی، کارآفرینی در جامعه فراگیر نخواهد شد.
فضای کار اشتراکی مکانی مناسب برای افراد و گروه‌هایی هست که باهدف مشترک در کنار یکدیگر و به‌صورت مستقل به ارائه خدمات و محصولات خود می‌پردازند. این امر باعث ایجاد فضای کاری تخصصی و همگن‌شده که تمامی علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران برای برآورده کردن خواسته‌ها و نیازهای خود می‌توانند به این مکان مراجعه کرده و خدمات خود را از افراد حاضر در این فضا دریافت کنند.
با توجه به مطالب ذکرشده، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و اداره کل ورزش و جوانان استان یزد قصد دارند تا با راه‌اندازی چنین فضای کار اشتراکی، مکان مناسب و درخور اصحاب فرهنگ و هنر و امور اجتماعی ایجاد کرده تا با توجه به شعار سال ۱۳۹۷، به حمایت بخش اقتصاد و تولید در این عرصه حساس بپردازد.

فضای کار مشترک یا فضای کار اشتراکی یا کوورکینگ روشی برای کار کردن است که شامل یک فضای کار به اشتراک گذاشته‌شده و فعالیت‌های مستقل است. کوورکینگ اجتماعی از افرادی است که در عین انجام فعالیت‌های مستقل، ارزش‌هایی را به اشتراک می‌گذارند و البته افرادی که مشتاق به هم‌کوشی هستند که این هم‌کوشی می‌تواند باکار کردن در کنار افرادی که برای فعالیت در یک محیط مشترک در کنار یکدیگر، ارزش قائل هستند، اتفاق بیفتد. فضاهای کار اشتراکی الزاماً برای استارتاپ‌ها ساخته نمی‌شوند. ولی معمولاً توسط آن‌ها استفاده می‌شوند. با توجه به اینکه الزامات فیزیکی اساسی کار کردن در این فضاها فراهم می‌شود در برخی موارد شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار یا مراکز تحقیق و توسعه‌ی شرکت‌های بزرگ نیز ممکن است در این فضاها مستقر شوند.

download free uapkmod,action game apk mod, android apps apk mod